בית ספר דקלים

עושים2

לימודי ליבה עם משמעות

בבית הספר התלמידים לומדים את כל מקצועות הליבה של משרד החינוך באופן מותאם ורלוונטי. הם לומדים שימוש פונקציונאלי בכסף בשיעורי חשבון, הכרות עם סביבת בית הספר בשיעור גיאוגרפיה, הכרות עם חגים בשיעורי יהדות וכו'. לימודי הקריאה בביה"ס הינם מגוונים, לדוג' תלמיד שלומד להפיק משמעות מתמונה המוצגת לפניו בעצם קורא. הלמידה היא ע"פ היכולת האישית של כל תלמיד.

עושים3

דירה לימודית

בבית הספר פועלת דירה לימודית המדמה חיים עצמאיים ומקדמת את התלמידים  בתפקודי בית שונים למשל: בישול, כביסה, ניקיון ופנאי. כך התלמיד משתלב במשפחתו, ממלא תפקידים בעלי משמעות, ומקבל הכשרה לחיים כבוגר.

עושים4

חדר תעסוקה

כחלק מהכנתם לעתיד, התלמידים משתתפים בתכנית הכנה לתעסוקה. הם מתאמנים על עבודה זהה לזו שיעשו בחייהם הבוגרים, ומתרגלים עבודה לאורך זמן, תשומת לב ודיוק. תוכנית זו מבטיחה התאקלמות קלה יותר בזמן המעבר מבית ספר למרכז תעסוקה.

עושים5

טיפול בתקשורת

התלמידים שלנו מתקשים מאוד לתקשר עם העולם סביבם..הם לא מבינים תקשורת לא מילולית- שפת גוף, אינטונציה, הבעות פנים. הם לא תמיד מבינים כאשר מדברים איתם, וחלקם הגדול לא יכולים לדבר איתנו.

אנו מאמינים שיש להם צורך להביע את עצמם- את צורכיהם, את רצונותיהם, את מחשבותיהם ואת רגשותיהם. אם כל תלמיד ותלמיד אנו מחפשים את הדרך לתקשר איתו ושהוא יתקשר איתנו…. בג'סטות פשוטות, שפת הסמנים, דרך צילומים או תמונות ואף דרך תכנות לתקשורת חילופית במחשב ובאייפד.

יש לנו חלום למצוא את הדרך עם כל תלמיד ע"מ שנוכל גם לשמוע ממנו את חלומותיו!

עושים6

טיפולים פרא-רפואיים

התלמידים משתתפים במגוון טיפולים לשיפור הבריאות ואיכות חייהם. בטיפולי פיזיותרפיה מתאמנים על חיזוק, שיפור ביציבה ושיווי משקל יחד עם התערבות ספציפית במרחב הכיתתי. בטיפולי ריפוי בעיסוק מתמקדים בשיפור העצמאות, התפקוד וההשתתפות של התלמידים בפעילויות משמעותיות וחשובות עבור התפקוד התקין שלהם. המטרה שלנו היא שכל תלמיד שמסיים את בית הספר יהיה עצמאי וידאג לעצמו ברמת היכולת שלו.

טיפולים רגשיים באומנות

טיפולים רגשיים באומנויות

בבסיס הגישה הבית ספרית עומדת אמונה בכך שכל תלמיד שלנו הוא אדם עם עולם פנימי עשיר ועם היכולת לקדם את העולם הרגשי שלו. התלמידים משתתפים בטיפולים במוסיקה, אומנות ותנועה, ועוברים תהליכים משמעותיים בדרך לגילוי עצמי וגילוי האחר.

תמכו בדקלים

אנו מתרימים דרך החשבון שלנו בעמותת אלו"ט, כאשר 100% מהתרומות הולכות ישירות לרווחת התלמידים. כמו כן ניתן לקבל חשבונית עבור תרומה לצורך הכרה במס הכנסה (טופס 46)

לתרומה

עושים8

חקלאות

בשיעורי החקלאות לומדים פעולות בתחזוקת הגינה כמו: זריעה, שתילה, השקייה, עישוב וגיזום. התלמידים מתנסים בגידולים שונים של פרחי נוי, עלים למאכל, ירקות ופירות.

עושים1

נגרות

סדנא חוויתית בה התלמידים מתנסים במגוון מיומנויות לבניה בעץ, כגון: ניסור, שיוף, הדבקה וצביעה. התוצרים שהתלמידים בונים בסדנא מקבלים שימוש בשגרת ביה"ס לרהיטים, נוי ושימוש יומיומי.

לוגו

 

 

ביה"ס ממ"ד דקלים ירושלים

dekalim.school@gmail.com