בית ספר דקלים

דבר המנהל

בית ספר ממ"ד דקלים (כוללני) נותן מענים ושירותים חינוכיים לתלמידים בגילאים 6-21 על הרצף האוטיסטי בתפקודים שונים בליווי לקויות שונות נוספות, כמו הנמכה קוגנטיבית ,אפילפסיה, קשיים בקליטה ופענוח גירויים תחושתיים  

עקרונות המובילים אותנו בבית ספר ממ"ד דקלים הם אמונה וכבוד בצביון רוח החמ"ד.

אנו מאמינים כי כל תלמיד זכאי לקבל את מירב ההזדמנויות להתפתחות וקידום במטרות על מנת לחוות ככל שניתן חיים נורמטיביים ,להגיע למירביות של חיים פרודוקטיביים ועצמאיים ולמקסם אפשרויות של השתלבות בחברה.

מטרות קידום בבית הספר:

תקשורת– היכולת להביע את עצמי ולהבין את האחר בעזרת מגוון דרכים תת"ח וכו'

עצמאות-אישית על הגוף, כישורי חיים הכנת אוכל,עצמאות בקהילה, יכולת התניידות,שילוב ועוד..

מודעות עצמית/ויסות-היכולת לזהות רגשות ולהתאים לעצמי כלי להרגעה מתוך ארגז כלים אישי.

בית ספר דקלים עוסק בדיוק ונתינת מענים מקצועיים לתלמידנו כאשר המורים הראשיים שלנו למשימה זו הם התלמידים עצמם. אנו בתרבות למידה תמידית לגבי הצרכים והמענים היחודיים להם התלמידים זקוקים. בגישתנו אנו מאמינים כי כל התנהגות של התלמיד מביעה תקשורת.

בית ספר דקלים עוטף ומכיל את התלמידים והצוות ומשקיע בחוסן ובאקלים בית ספרי מיטבי .         לצד זה אנו נותנים דגש על עתיד התלמיד ודמות הבוגר מתוך אחריות להכין את התלמיד לעולם האמיתי ולספק לו כלים להתמודדות והשתלבות..

מעבר לכל כלי ,המשאב העיקרי שלנו הוא הצוות המביא לידי ביטוי בעבודה את הערכים והלב הגדול שלו תוך ערבות הדדית גדולה. מתוך השקפה אנו משקיעים בהחזקת הצוות וההורים לצד תרבות רפלקטיבית על תהליכים מובלים בבית הספר.

אנו גאים להוביל ולהיות חלק ממשפחת דקלים מתוך אמונה ושליחות גדולה למשימה זו.   

                                    יוחאי יושעי, מנהל בית הספר